Історія наукової бібліотеки НУБіП України

Історія наукової бібліотеки - частина біографії Національного університету біоресурсів і природокористування України, яка пройшла всі основні періоди розвитку і становлення найбільшого аграрного закладу освіти України.
Історія будь-якого навчального закладу неодмінно пов’язана з історією становлення розвитку цієї установи. Так, історія нашої наукової бібліотеки є частиною біографії Національного університету біоресурсів і природокористування України, яка не змогла обминути всі основні періоди розвитку і становлення найбільшого аграрного закладу освіти України. Звісно, всі хронологічні періоди пов’язані із започаткуванням та зміною статусу сьогоднішнього університету, початок яким покладено при заснуванні Київського політехнічного інституту (КПІ). Із усіх цих періодів має право починати свою історію бібліотека НУБіП України.
Вже в перші роки існування КПІ для слухачів агрономічного відділу було зібрано цінні фонди літератури сільськогосподарського змісту в фундаментальній загальноінститутській бібліотеці КПІ. Так, з 1898 року до 1904 року студенти агрономічного відділу користувалися лише фундаментальною бібліотекою КПІ, яка не могла повністю задовольнити потреби студентів і професури цього відділу. З їх ініціативи 23 листопада 1903 року був утворений Агрономічний гурток, який взяв на себе роль першого в Києві науково-агрономічного товариства, метою якого було допомогти стати випускникам відділення справжніми агрономами. В перші роки діяльності Гуртка при ньому було організовано бібліотеку, яка мала полегшити студентам можливість самостійної наукової роботи.

 

 

Детальніше...