Новини бібліотеки

За досвідом – до колег бібліотекарів!


Щороку наша наукова бібліотека бере активну участь у курсах з підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників, адже це прекрасна можливість по-перше, познайомитись та поділитись досвідом роботи зі своїми колегами,  а по-друге, отримати після навчання свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка.
От і цього року, а саме 16 травня до нашої книгозбірні завітали бібліотекарі з різних куточків України.

Програма семінару була дуже насиченою і цікавою, та й колегам було що показати і про що поговорити, адже наша бібліотека визнана Національною науковою сільськогосподарською бібліотекою НААН України однією з найкращих за підсумками своєї діяльності у 2016 р.

Тож під час зустрічі мова йшла і про нові виклики для бібліотек в сучасному інформаційному суспільстві, і про рекламу бібліотечних послуг, і про автоматизацію бібліотечних процесів та запровадження електронних читацьких формулярів, а також про необхідність забезпечення доступу до міжнародних наукометричних баз даних.
Не залишились поза увагою і визначні місця нашого університету – Алея Слави, ботанічний сад, музей лісових звірів та птахів, які так сподобались нашим гостям!

 

 

 

Запрошуємо науковців взяти участь у семінарі від представників компанії  Elsevier «Як опублікуватись: підготовка рукопису до публікації в міжнародному науковому журналі»

12 квітня 2016 року о 15.00-16.30 запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у семінарі «Як опублікуватись: підготовка рукопису до публікації в міжнародному науковому журналі» (How to get published: Preparing your manuscript for publication in international academic journal), який проведе Bartholomew Wacek, директор департаменту біохімічних журналів компанії  Elsevier (Publishing Director, Biochemistry; USA).
Метою семінару є ознайомлення та розвиток навичок, необхідних для написання хорошої наукової статті, відповідно до критеріїв, які висуваються більшістю наукових журналів. Доповідач поділиться своїм досвідом та дасть рекомендації з покращення якості та видимості наукової публікації.
Після семінару, під час Q&A-сесії, учасники зможуть поставити доповідачеві питання з процесу підготовки та публікації статей у міжнародних журналах.
Робоча мова семінару – англійська.
Захід відбудеться у Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Т. Шевченка  (вул. Володимирська, 58, к. 12).
Для участі у семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму==>
Зареєстровані учасники семінару після його закінчення зможуть заповнити електронні анкети та отримати іменні електронні сертифікати.
Із запитаннями та пропозиціями щодо семінару ви можете звертатись за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

 

 

Продовжено доступ до міжнародної наукометричної бази даних EBSCO

 

Науковою бібліотекою організовано продовження передплаченого доступу до інформаційних ресурсів компанії EBSCO Publishing, що є одним з найбільших у світі постачальників журналів в електронному і друкованому форматі.

Бази даних EBSCO містять повнотекстову та бібліографічну інформацію з понад 7 000 назв журналів (з них 6100 - рецензовані), газет, бюлетенів новин, довідників з глибоким архівом. астина статей у базах представлена у вигляді повних текстів, частина – тільки у вигляді анотацій (abstracts).

В EBSCO включені як найсвіжіші номери журналів, так і архів – для деяких видань аж до 1950-х років. Тут можна знайти повнотекстові версії останніх випусків таких видань, як "Harvard Business Review", "Forbes", "The Economist", "Business Week", "Journal of Marketing" та інших, що згруповані в 14 універсальних та тематичних баз даних:

Academic Search Premier

AHFS Consumer Medication Information

Business Source Premier

ERIC

European Views of the Americas: 1493 to 1750

GreenFILE

Health Source - Consumer Edition

Health Source: Nursing/Academic Edition

Library, Information Science & Technology Abstracts

MasterFILE Premier

MEDLINE

Newspaper Source

Regional Business News

Teacher Reference Center

Доступ до бази даних EBSCO здійснюється за адресою http://search.ebscohost.com з локальної мережі Університету.

Нагадуємо також, що до 29 лютого Наукова бібліотека НУБіП України, у межах проекту «ТОРНАДО» від Консорціуму e-VERUM, пропонує скористатися тестовим доступом до бази даних Web of Science від Thomson Reuters за посиланням: http://webofscience.com/ з локальної мережі університету.

За консультаціями стосовно пошуку у базах даних (EBSCO, Web of Science) звертайтесь за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або за телефоном 527-85-38.

Тетяна Кіщак,

директор наукової бібліотеки

 

 

 

 

Відкрито тестовий доступ до міжнародної наукометричної бази даних Web of Science!

З 30 грудня 2015 р. до 29 лютого 2016 р. нашому університету відкрито доступ до однієї із найбільших наукометричних баз даних Web of Science.

Web of Science (WoS) – це реферативна наукометрична база даних наукових публікацій проекту WEB OF KNOWLEDGE від компанії Thomson Reuters, що пропонує доступ до бібліографічних даних наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів. Таким чином, користувач в змозі негайно отримати уяву щодо актуальності тієї чи іншої роботи та її впливу на наукову спільноту.

Web of Science дозволяє організовувати пошук за ключовими словами, за окремим автором і за організацією (університетом), підключаючи при цьому потужний апарат аналізу знайдених результатів. Результат пошуку за цими критеріями дозволяє оцінити загальну кількість публікацій, кількість цитувань, h-індекс та інші показники.

Саме компанія Thomson Reuters виступила ініціатором введення в обіг поняття імпакт-фактору, який був створений у 1960 р. як спосіб вимірювання цінності журналу шляхом вирахування середнього числа цитувань за певний проміжок часу. Повний перелік журналів, що входять до цієї бази даних знаходиться за посиланням: http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/

Доступ до Web of Science лише з локальної мережі університету за адресою: http://webofscience.com/

 

 

 

Бібліотека університету активно долучається до участі в міжнародних наукових бібліотечних заходах

 

Вузівські бібліотеки тісно пов’язані із зовнішнім світом, тому взаємодія, партнерство і координація діяльності стають для них найважливішими формами життя та необхідними умовами здійснення своїх функцій, а також сприяють підвищенню рівня професійної компетентності працівників книгозбірень.

Адже основне завдання сучасної вузівської бібліотеки полягає в постійному вдосконаленні традиційних і запровадженні нових форм і методів діяльності, насамперед упровадженні бібліотечних технологій, спрямованих на поліпшення якості обслуговування усіх категорій користувачів.

Саме з цією метою директор бібліотек Кіщак Тетяна долучилася до участі в міжнародному науково-практичному семінарі «Університетська бібліотека в системі міжнародних відносин: значення, досвід, можливості», що відбувся 19 листопада 2015 р. в Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

Фахівці різних вузівських бібліотек України та Білорусії обговорили питання співпраці бібліотек в міжнародному форматі, міжнародного рейтингу вищих навчальних закладів країн Європи, що розвиваються і Центральної Азії QS EECA, сучасних електронних інформаційних ресурсів, платформ і сервісів від провідних наукових видавництв і агрегаторів.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Крім цього, завідувач філії наукової бібліотеки у навчальному корпусі № 1 Новакова Анна брала участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Бібліотека – пріоритетний ресурс освіти: нові можливості бібліотек ВНЗ у сучасному інформаційному просторі», що відбулась 18 листопада 2015 р. в науковій бібліотеці Житомирського національного агроекологічного університету.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На цій конференції бібліотечні працівники дискутували про нові послуги та сервіси вузівських бібліотек, корпоративну взаємодію, бібліометричні та наукометричні дослідження бібліотек, використання електронних ресурсів в обслуговуванні користувачів бібліотек.

За підсумками участі у цих заходах визначено основні пріоритетні напрямки розвитку вузівських бібліотек в Україні.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наукова бібліотека запрошує на День інформації, що присвячений Дню працівника сільського господарства в Україні

 

З 16 по 26 листопада 2015 р. запрошуємо усіх бажаючих відвідати книжкові виставки, що прсвячені Дню працівника сільського господарства в Україні.

До уваги відвідувачів новинки книжкових видань за різними галузями сільського господарства, що надійшли до наукової бібліотеки як від авторів – науково-педагогічних працівників університету, так і в результаті закупівель.


 

 

 

 

 

Крім того нагадуємо, що функціонує і щоденно поповнюється електронна бібліотека НУБіП України, що доступна з локальної мережі університету та містить повні тексти як навчальних, так і наукових видань науково-педагогічних працівників університету.

Працівники бібліотеки щиро висловлюють вдячність всім науково-педагогічними працівникам, які передають до наукової бібліотеки власні праці в друкованому та електронному вигляді.

Кіщак Тетяна

 

 

 

Запрошуємо відвідати виставку копій картин М.К. Реріха

Наукова бібліотека запрошує усіх бажаючих відвідати виставу

копій картин видатного художника М.К. Реріха, що проходитиме

3-14 листопада 2015 р. у каталожній кімнаті центральної

бібліотеки (навч. корпус № 4, кім. 30/5).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Копії картин виконані художником Віктором Єрофеєвим, які він

почав пасати після знайомства та вивчення духовної спадщини

сім`ї Реріхів.

До уваги відвідувачів 21 копія картин Миколи Реріха.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Електронна бібліотека – середовище швидкого доступу до наукових

та навчальних матеріалів

Вузівську бібліотеку часто називають інформаційним центром закладу освіти,

оскільки вона дійсно займає особливе місце в університеті, та являє собою

інформаційну основу науково-освітнього та виховного процесів. Розуміючи це,

наукова бібліотека НУБіП України намагається оперативно реагувати на запити,

вимоги та побажання користувачів, а також постійно підвищувати рівень

професійної компетентності своїх працівників.

Тож у 2014 р. всі електронні видання, що надійшли до наукової бібліотеки

(а це – 1407 документів) були розміщені в електронному каталозі наукової

бібліотеки та доступні лише з локально мережі бібліотеки та її філій.

Однак розуміючи необхідність розширення доступу для користування

електронними виданнями як для студентів, так і для співробітників

університету, створено електронну бібліотеку НУБіП України, що доступна

з локальної мережі університету. Наразі триває інтенсивне наповнення цієї

бази даних електронними виданнями, що надійшли до бібліотеки у 2014-2015 рр.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Електронна бібліотека НУБіП України містить повні тексти таких видань:

авторефератів дисертацій (з 2015 р.)

монографій

навчальних посібників та підручників

навчально-методичних матеріалів (методичних матеріалів до виконання

лабораторних і практичних робіт, конспектів лекцій, робочих зошитів)

цінних і рідкісних видань з фонду наукової бібліотеки НУБіП України.


Детальніше...